فایل حاضر، مقاله شرایط و نحوه انجام آبیاری قطره‌ای گیاهان و بارور كردن زمین میباشد که در 18 صفحه و در قالب word برای رشته کشاورزی تهیه گردیده است. در زیر به شرح مختصری از این مقاله میپردازیم.

آبیاری قطره ای روش موثری برای حاصلخیز نمودن زمین است و جدا از ویژگیهای خاص محیطی و ارگانیسم موجود در خاک، این روش میتواند به افزایش كیفیت محصول و خاک زمین كمک كند.
برای دستیابی به شرایط ایده آل در میزان حاصلخیزی زمین نیاز به دانش كافی و آشنایی با روشهای مغذی نمودن و غنی كردن خاک داریم، تأمین مواد مغذی خاک از طریق تكنولوژی تزریق مواد و یا برنامه های علمی آبیاری و علاوه بر اینها تكنیكهای جدید پرورش خاک و یا غلات میتواند امكانپذیر باشد.
استفاده از این تكنیكها علاوه بر كمک به افزایش كیفیت محصول میتواند در كاهش صدمات محیطی مؤثر بر كیفیت محصول و خاک نیز تأثیر گذار باشد.
یک آبیاری اصولی و علمی میتواند به اندازه تأثیر ی خاک مغذی و حاصلخیز بر كیفیت محصول اثرگذار باشد. استفاده از روشهای آبیاری اصولی و علمی با كاهش میزان رطوبت غیرضروری زمین میتواند در كاهش آلودگیها و بیماریهای موجود در خاک مرطوب نیز مؤثر باشد.
دانلود مقالهدر واقع استفاده از روش آبیاری قطره ای كنترل امراض و آفات موجود در زمین را نیز آسانتر میكند. برای دستیابی به روش ایده آل نیاز به مدیریت دانش و مهارت كافی است......


مقاله ها | مرکز دانلود انواع مقاله منبع : مقاله ها | مرکز دانلود انواع مقاله |مقاله بررسی آبیاری قطره ای و بارورسازی زمین
برچسب ها : زمین ,آبیاری ,مقاله ,میتواند ,كیفیت ,محصول ,كیفیت محصول ,آبیاری قطره ,آبیاری اصولی ,باشد استفاده ,برای دستیابی ,افزایش كیفیت محصول